O nás

Služba zmierenia pre nás znamená spolu s Nepoškvrnenú nasledovať Krista v jeho zmierne obete prostredníctvom spojenia s Eucharistiou, ktoré má prenikať celý náš život. Tajomstvo Nepoškvrneného Počatia nás pozýva dorásť do krásy Máriinej.

Začuli sme Božie volanie, aby sme sa ako naše Nepoškvrnená Matka a Sestra dali do služieb diela spásy. Ako Maria sme vykročili na cestu viery a nádeje k bezpodmienečnej otvorenosti voči Bohu. V prehlbujúcim sa zjednotenia s Kristom sa učíme stále slobodnejšiemu FIAT, skrze ktoré sa stávame nástrojmi jeho Ducha lásky a zmierenia v tomto svete.

Olomoucká komunita sídli v krásnom historickom dome na hradbách. Komunita prevádzkuje kláštorné kaviareň odo, ktorá je v popoludňajších hodinách rovnako ako kaplnka a knižnica sestier otvorená verejnosti. Môžete tu ochutnať niektorú estónsku špecialitu, zakúpiť si kláštorné produkty, alebo len stráviť chvíľu v tichu kaplnky. Od septembra 2017 ponúka sestry aj ubytovanie vo vlastnom penzióne Tode s kapacitou 25 lôžok v 13 izbách.

Brnenská komunita býva vo veľkom podkrovnom byte na Veveří. Táto komunita podopiera naše sestry v činnosti svojou modlitbou a obetí, pretože v nej prebývajú prevažne staršie sestry.

Komunitu v Uherskom Brode tvoria predovšetkým sestry učiteľky, ktoré sa tiež zapájajú do prípravy birmovancov a vedenie rôznych spoločenstiev. Sestry tu prevádzkujú obchod s náboženskou literatúrou a devocionálií, kde si môžete dať aj dobrú kávu. V dome sestier tiež sídli oblastné Charita.

V blízkosti gotického kostola v Ľubici s výhľadom na Vysoké Tatry sídli naša slovenská komunita. Sestry sa podľa možností zapájajú do života farnosti a charitnej služby, vyučujú náboženstvo a spev.

Naše nemecké sestry, ktoré po vojne opustili našu republiku, sa usadili v blízkosti Augsburgu, kde pôsobia v diecéznom exercičnom dome sv. Pavla.

Kde nás nájdete

Kontaktujte nás

komunita@sestrynp.sk

Adresa:
Povstalecká 260/30
059 71 Ľubica

© 2018 Oficiálne stránky Sestier františkánok Nepoškvrneného Počatia Panny Márie